Be kategorijos

Mopsų karalystė: kaip namuose iš prieglaudos atsirado Rudolfas

Pamenate, kad rašiau apie tai, kad mano namuose atsirado mopsė iš prieglaudos. Papasakojau visą jos gyvenimo istoriją ir drauge mano Kenny nutikimą. Bet ne apie tai aš noriu pakalbėti, o pasigirti, kad turiu antrą šunį. OK, iš tikro turiu jau gan ilgai. Jis pas mane namuose atsirado pirmą dieną po Velykų.

Jau greit bus mėnuo, kai Rudolfas, taip, perskaitėte tiksliai, toks jo vardas, yra pas mane. Kalbant apie jo vardą, tai jis gimė per Kalėdas, todėl toks ir vardas mažiui prilipo. O kaip nusprendžiau, kad vieno knarkiančio, šeriančio ir visur mane sekiojančio mopso man negana? Tiesiog visada norėjau dviejų: dėl to ir Knopkė buvo paimta iš „Dog Spot“, kad Kenny būtų linksmiau. Tai todėl ir Rufis (jį taip sutrumpintai vadinu, nes Rudis skamba kaip koks kakutis, tai kažkaip šunį šaukti Kakučiu nenoriu) rado namus pas mane.

Įdomi istorija, kad jiems (jų buvo keturi) buvo ieškoma namų, tačiau tą kartą pasižiūrėjau, nusiunčiau sesei nuorodą, kad come on, prisijunk prie mopsistų klubo ir „įsivaikink“ mažą pupulį, bet ji pasirinko bokserį. Beveik tuo pačiu metu pas abi atsirado po augintinį.

Ką aš jums galiu pasakyti? Jaučiuosi kaip mama, na, bent jau įsivaizduoju, kad kiekviena taip jaučiasi, nes jie niekada nenustoja dūkti, namus apverčia aukštyn kojomis, o ką jau kalbėti apie reikaliukų padarymą ne ant palutės, o kur papuola. Dėl to mano namuose dabar laikinai suvyniotas kilimas – profilaktiškai, nes kažkaip mažam vis tai asocijuojasi su žolyte ir vieta, kur reikia daryti reikalus.

Žinau, kad darau klaidą, bet abu miega su manimi. Kažkaip neleido širdis vieną laikyti lovoje, o kitą guoliuke. Nes Knopkė nuo to laiko, kai apsigyveno, išmandrėjo totaliai: pasidarė tikra princesė. Būtinai turi miegoti lovoje, o jei ne, kelia dramas. Kiek aš gavau pylos nuo tėvų, nes jiems palikus pažiūrėti, kol išvykau į komandiruotę, pastarieji buvo be miego, nes tėtis griežtai: lovoje man šuns nebus. Tai ji visą naktį tai iš vienos pusės, tai iš kitos pusės bėga aplink lovą ir prašosi įkeliama. Negana to, tie, kurie namuose turi medines grindis, supras apie ką aš: tas mažų pėdučių garsas kartais labai veda iš kantrybės. Ypač, kai nori pamiegoti, nes ryt laukia sunki diena.

Na, bet užteks man čia skųstis, nes dienos pabaigoje, tai yra geriausia, ką aš galėjau sugalvoti. Kodėl? OK, darbo ir vargelio yra, bet tas jų davimasis, dėmesio prašymas, žaidimas, laukimas tavęs grįžtant paperka. O ką jau kalbėti apie mopsiškas grimasas ir jų bajerius. Išlydo jie tave. Kad ir dabar, rašau, o jie po kojomis duodasi ir vis trinasi, neleidžia ramiai pabūti.

Šiaip aš žiauriai visiems rekomenduoju mopsus, nes tai yra nereali veislė (jau matau kelis skaitančius vartant akis), o ypač tiems, kad gyvena bute, neturi daug vietos, galbūt ir nėra tie, kurie yra pasirengę praleisti kelias valandas lauke, nes mopsas ne haskis, tiek jam vedžiojimo nereikia. Tačiau lauke mėgsta pabūti, visus aploti, nubėgti, susipažinti ir panašiai. O dar labiau visus paskatinčiau paimti kažką iš prieglaudos. Kodėl? Na, čia tikrai ne mados reikalas, o labiau socialinės atsakomybės. Kad jūs žinotumėte, kiek „brokuotų“ mopsų ir prancūziukų kiekvieną dieną pasibeldžia į „Dogspotas“ duris. Tai yra laikina globa paremta prieglauda, jie neturi jokių patalpų, o savanoriai priima po ne vieną, o kelis šunis. Tariu jiems „ačiū“ ir šiaip už tai, kad yra idėjiniai, kad rūpinasi, kad nenusuka nugaros.

Jei kažkas iš jūsų pagalvojo apie augintinį. Come on, ar būtina beibis? Negana to, ar esi tikras ar tikra, kad galėsi pasirūpinti, nes šuo – didelė atsakomybė: kalbu ne tik apie laiką, bet ir investicijas. Tarkim, praėjusį savaitgalį turėjau važiuoti į Birštoną, pailsėti į SPA. Žinote, kiek papildomai už du šunis užsiprašė Vytauto SPA? 50 eurų – išeitų gal net dvivietis kambarys. Taigi, keliaujant, turi labai pagalvoti apie augintinius, nes ne visur nori priimti juos. Maniškiai beje praėjusį kartą važiavo į Inos šunų nakvynės namus Pilaitėje. Rekomenduoju. Nerealiai pasibuvo, grįžo abu iš „šunų SPA“ nusikalę ir krito miegoti.

Beje, turėdama progą, paprašysiu visų, kas gali, gal yra kažkoks atliekamas euras, paaukokite „Dogspotas“ . Daugiau apie jų veiklą galite rasti FB ir pamatyti visas liūdnas istorijas. Beje, dabar jie kaip tik tvarko sodybą, reikalingi įvairūs daiktai, tai kas turi ir gali, nemeskite, nuvežkite, bus miegoti ar gulėti šunims ant ko.

You Might Also Like...

1 Comment

  • Reply
    vitaresta.lt
    2022 30 sausio at 8:15

    turime ir mes mopsą, skaitau jūsų blogą ir juokiuosi. dėl suvynioto kilimo profilaktiškai.. eh, buvo mums reikalų, kažkaip jį vis traukė tas kilimas. net keletą kartų teko vežti kilimą išvalymui. bet tikrai pritariu, faini šuniukai labai.

Leave a Reply