Laisvalaikis

Žvilgsnis į vaikystę – juoko joga

Tie kurie mane pažįsta žino, kad mėgstu juoktis ir nuolatos esu išsišiepusi (na, kažkada mano būsimas chirurgas turės darbo, nes visos tos raukšlės taip lengvai neišnyks. Joking) – juokas man nėra svetimas dalykas. Aišku, tiems kurie manęs nepažįsta, galbūt kartais atrodo, kad esu per daug rimta (teko tokių komentarų girdėti…), bet whatever, ne apie tai aš šiandien. Tai ką aš veikiau, kas susiję su juoku? O gi juoko jogą.

Tiesiog kažkada mačiau, kad vienoje MyHero stovyklų Svencelėje buvo tokia pramoga, o dabar mano akys užkliuvo už užsiėmimo skelbimo Facebook’e. Prieš kelias dienas el-paštu užsirezervavau vietą, o šiandien patraukiau pasijuokti. Teko šiek tiek paklaidžioti, nes event’o adresas FB paspaudus nuorodą tave atveda į centrą. Pasirodo, kad studija – V. Grybo gatvėje. Tai teko šiek tiek pavėluoti, bet oh well, viskas baigėsi gerai.

Studija maža, bet jauki – yra maža virtuvėlė, kurioje vaišinama arbata ar vandeniu užsiėmimo metu. Viso užsiėmimo trukmė dvi valandos – pirma vyksta pristatymas: visi susėdę ratu pasirinkome sau mielą prieš mus centre išdėstytą kortelę su vaizdiniu, pasakai savo vardą ir kodėl pasirinkai būtent šį. Po susipažinimo (beje, mūsų buvo gal koks 15 žmonių. Labiausiai man įsiminė vyresnio amžiaus moteris su raudonu megztiniu, nes ji labai juokėsi ir vėliau mes natūraliai juokdavomės iš jos juokelių) mūsų laukė apšilimas ir įvairūs pratimai.

Kokie pratimai? Daug juoko, vaidybos, judėjimo po studiją, darbo poromis – taip susipažįstant su vis kitu žmogumi. Turiu pripažinti, kad iš pradžių galbūt yra šiek tiek nejauku, nes viena yra pakikenti, o čia reikia išleisti garsą, pasiduoti emocijai, tiesiog pagauti juoką kaip kokį virusą ir juo užsikrėsti. Galiausiai, po dienos darbų ir įtampos yra labai sunku per kelis pratimus persijunti į juoko zoną.

Kuo toliau, tuo labiau įsilieji į pratimus, tuo nuoširdžiau pradedi juoktis. Mane pramušo toks pratimas, kai poroje reikia kalbėti kaip maži vaikai – bele kokius garsus leisti, naudoti kūno kalbą. Čia buvo super juokinga, net ašaros pradėjo juoko kristi – jokios vaidybos, tiesiog natūralus juokas iš vidaus.

Visas užsiėmimas trunka beveik valandą: vėliau laukia šiokia tokia meditacija tamsoje, atsigulus, skambant specifinei muzikai, kuri tikrai atpalaiduoja. Koks pojūtis po šio užsiėmimo? Geras. Kartu jautiesi ir pavargęs, nes tenka ir per save perlipti, ir panaudoti energijos tam juokui. Grįžau namo tokia chilled ir pavargusi, bet gerąja prasme. Kaip pasakojo užsiėmimą vedanti Kristina, tai po jų dažnai skauda kojas, pilvą ir veido raumenis.

Informacija, jei norite pabandyti: viskas vyksta Studija 365 – juos rasite FB, o jei ką – V. Grybo g. 17. Užsiėmimo kaina yra 10 eurų, bet jei ateini su drauge ar draugu, tai po 8 eurus kiekvienam. Reikia užsidėti patogias kojines, nes studijoje vaikštoma be batų. Taip pat studijoje ganėtinai karšta, o ypač kai tiek daug žmonių buvo, tai apsirenkite kažką, ką galite sluoksniuoti ir nusirengti, jei bus per daug. Ir tiesiog pasirenkite pasinerti į vaikystę, kai nebijojome garsiai juoktis, būti kvailais ir nesiparinti, kas ir kaip atrodo prieš kitus. Aš jau iš tikro žinau, kad kitą kartą, kai mano mama bus Vilniuje, būtinai ją ten vesiuosi. Beje, ten susirenka labai įvairaus amžiaus žmonės, kas labai nustebino, buvo ir vienas vyrukas mūsų užsiėmime.

You Might Also Like...

1 Comment

Leave a Reply