Laisvalaikis

„Zipeline‘as“: beveik pasijutau kaip supermoteris

Praėjusią savaitę pagaliau prisiruošiau varyti į Latviją, juk Siguldoje jau kelis mėnesius veikė zipline‘o pramoga, kurią norėjau išbandyti. O cherry on top, kad gavau gan solidžią nuolaidą, tad ačiū Artūrs už tai! Sakyti ne negalėjau, bet viskas nuo pradžių.

Prieš beveik porą metų toje pačioje vietoje šokau su guma. Buvo pats baisiausias, bet kartu ir nerealiausias potyris, kurį prisimenu iki šios dienos. Po to šuolis su guma Kaune ar su parašiutu – juokų dainos. Taigi, FB visagalis pasufleravo, kad Siguldoje pristatoma nauja pramoga – zipline. Neradau lietuviško atitikmens, tai reikės pakentėti ir pavartoti anglikonizmą, nors gaunu velnių nuo kai kurių žmonių, kad oi, Liaudanskyte, blogai darai. Oh well, toks jau tas mano rašymo stilius.

Tai kas tas zipline’as? Tave pritvirtina prie funikulieriaus lyno, jautiesi kaip koks superman‘as ir paleidžia 60 km/h greičiu. Pramoga skirta pajusti skrydžio pojūtį, nes skrendi virš upės, medžių viršūnių. Kiekvienas važiavimas vyksta kas penkiolika minučių ir vienu metu gali „skristi“ du žmonės. Atkreipiu dėmesį, kad savaitgaliai būna „fully booked“, todėl, jei ketinate vykti link Latvijos, pasidomėkite ir iš anksto rezervuokite, kad neliktumėte it musę kandę. AŠ realiai savo laiko nebuvau užsibook‘inusi, nes pažiūrėjau dienotvarkę, laikų buvo, nenorėjau rizikuoti, kad pavėluosiu…Bet aš važiavau paprastą dieną, tai ir vis tiek teko palaukti keliolika minučių, nes prieš mane dar pramogą išbandė vestuvininkų pora.

Kaip ir visur, tau duodama pasirašyti forma, kad supranti, į kokią peklą lipi, kad nesi apsvaigęs ir panašiai. O vėliau jau trauki prie starto vietos. Mano pasirinktu laiku neatsirado dar norinčių, tai mane kabino prie vienos pusės, o kitoje – sodinamas personalo darbuotojas, nes sistema turi balansuoti. Iš tikro tave įdeda kaip į kokią kūdikių nešyklę ir pakabina. Iš tikro labai bijojau iš pradžių, nes galvojau, kad jausmas pajudėjus bus toks, kad tavo visas skrandžio turinys atsiras pilvo apačioje. Deja, bet nieko tokio nebuvo. Kodėl deja? Nes man pritrūko šiek tiek greičio. Viskas kaip ir faina, skrendi, gali už papildomą mokestį gauti go-pro ir įamžinti skrydį, tačiau trūksta to buzz.

Skrendant teko pasikalbėti su vaikinu, kuris ten dirba. Tai sakė, kad tokia pramoga yra vienintelė Pabaltijyje, kur zipline‘ui yra naudojama ta pati tara, kur ir funikulierius, todėl sustojus sistemai laukiama, kol iš kito upės kranto atvažiuos funikulierius ir tave parstums. Taip pat bandoma rasti sprendimą, kad atsirastų tas buzz, bent jau pradžioje, nes norisi to tokio jausmo, kai kūnas reaguoja į greitį… Šiaip labai faina, super, gražu ir oras pasitaikė pasaka, tačiau darausi adrenaline junkie ir man reikia to rush‘o.

Tai kiek toks malonumas kainuoja?  Gan įspūdinga  – 55 eurus, todėl esu dėkinga, kad gavau nuolaidą. Jei norite su go-pro įamžinti viską, tai jums kainuos papildomai 15 eurų, o dar teks susimokėti 5 eurus, jei norėsite tą medžiagą, kad perkeltų į USB. Aš jau po šuolio su guma pasimokiau, tai turėjau su savimi fleshiuką.

Jums taip pat gali patikti

Komentarų nėra

Palikti atsiliepimą